Samoloty na wysokościach przelotowych - LIPIEC 2006

To jest to!
PawelB
Posty: 681
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:58
Lokalizacja: Bełżyce

Witam

No chłopaki ładnie ładnie ;-) Ależ mamy teraz życie spotterskie , jeszcze rok temu mało kto robił zdjęcia a teraz to jest po prostu pięknie . Henry zobczymy efekty jak będzie aparat :-P

Pozdrawiam Paweł
lornetka, notes, obserwacja - wspomnienia to jest to !
Awatar użytkownika
Henry
Posty: 684
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:19
Lokalizacja: Dębno

Witam
No Darek Rz fotki jak zwykle wypas. :shock: Ja dziś spottowałem na UL980 i Un858 między 5 a 8 okolicach SUI ale niestety przewaga to Stratocumulus :-(
Rozpogodziło się wtedy kiedy miałem samoloty wszystkie pod słońce.
Nadaje się tylko to
13.05-->W UM994 AF 777
Obrazek

Pozdrawiam
Pozdrawiam
-------------------------------------------
D80+MTO
fotograf
Posty: 85
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:26
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Dziś ustrzeliłem b777 emirates lecącego na wschód ;-) fotki potem ;-)
Awatar użytkownika
Henry
Posty: 684
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:19
Lokalizacja: Dębno

Niepowodzenie na UL980 wynagrodziło mi dziś UL619 :-D

16.36-->W jakiś świeży :lol:
Obrazek
16.45-->W KLM 747
Obrazek
17.10-->W :shock: :shock: :shock: Virgin A340 przesunięty o ok.30nm na N od UL980 po raz pierwszy
Obrazek
Pozdrawiam
-------------------------------------------
D80+MTO
Awatar użytkownika
eltoro3
Posty: 117
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:07
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Witam,
Henry, zdjęcie drugie to Korean, a ten Virgin leciał właśnie dokładnie po UL980. Te samoloty co lecą na południe od tego Virgina są przesunięte od UL980. Mi to akurat bardzo pasuje, że większość nie leci dokładnie tym korytkiem, bo mam go trochę daleko.
A teraz mój samolocik:
9:18 UN133 B737 SAS Star Alliance LN-RRL OSL-CHQ
Obrazek
Awatar użytkownika
Henry
Posty: 684
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:19
Lokalizacja: Dębno

Dzięki za sprostowanie eltoro3.W ferworze robienia zdjęć nie przyjrzałem się iż to Korean ,ponieważ na tym korytku zdarza się KLM 747 .Tym bardziej jestem zdziwiony :shock: obecnością Koreana na tym korytku.A co do Virgin-a to obserwuje je daleko nad SUI (często parami) i jak by się przeniosły nad UL619 było by miło :-D
Nie wiem co Masz na myśli
Te samoloty co lecą na południe od tego Virgina są przesunięte od UL980
Pozdrowienia
Pozdrawiam
-------------------------------------------
D80+MTO
Lotar
Posty: 334
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:18
Lokalizacja: Kalinówka k/Lublina

Witam Panów - dzisiaj skromnie, poza Virgin-em 17:20 i Thai-em 17:21
na UL980 W zobaczyłem:
1: 16:37 UL980 W
Obrazek
oraz o 16:58 Ul980 E szedł wysoko i szybko, nie wyostrzyłem i taki wynik :-/
Obrazek
Pozdrawiam.
Nikon D50 + Rubinar 1000
Awatar użytkownika
eltoro3
Posty: 117
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:07
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Henry pisze:Dzięki za sprostowanie eltoro3.W ferworze robienia zdjęć nie przyjrzałem się iż to Korean ,ponieważ na tym korytku zdarza się KLM 747 .Tym bardziej jestem zdziwiony :shock: obecnością Koreana na tym korytku.A co do Virgin-a to obserwuje je daleko nad SUI (często parami) i jak by się przeniosły nad UL619 było by miło :-D
Nie wiem co Masz na myśli
Te samoloty co lecą na południe od tego Virgina są przesunięte od UL980
Pozdrowienia
Chodzi mi o to, że większość samolotów, które mają lecieć po UL980 lecą przesunięte na południe od tego korytarza. Rzadko lecą dokładnie po nim. Tak jest przynajmniej w mojej okolicy. Natomiast ten Virgin leciał dokładnie po UL980.
Awatar użytkownika
Henry
Posty: 684
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:19
Lokalizacja: Dębno

Chodzi mi o to, że większość samolotów, które mają lecieć po UL980 lecą przesunięte na południe od tego korytarza. Rzadko lecą dokładnie po nim. Tak jest przynajmniej w mojej okolicy. Natomiast ten Virgin leciał dokładnie po UL980.
Tak z tym się zgadzam bo ja tak naprawdę będąc 10 nm na N od SUI to niewiele z nich mogę zobaczyć na UL980 (są daleko na S od SUI).Ale ten Virgin w centrum Polski niedaleko Ciebie był pewnie centralnie na tym korytku a dostał pewnie po raz pierwszy zauważonego przeze mnie crossa i znalazł się na UL 619. Oby takich skrótów więcej :-D
Pozdrawiam
Pozdrawiam
-------------------------------------------
D80+MTO
barfi
Posty: 170
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:43
Lokalizacja: Radom

Lotar pierwsze zdjęcie to A340 Jet Airways. Drugie to chyba jakiś Jak 42.
Awatar użytkownika
eltoro3
Posty: 117
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:07
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Henry pisze:
Chodzi mi o to, że większość samolotów, które mają lecieć po UL980 lecą przesunięte na południe od tego korytarza. Rzadko lecą dokładnie po nim. Tak jest przynajmniej w mojej okolicy. Natomiast ten Virgin leciał dokładnie po UL980.
Tak z tym się zgadzam bo ja tak naprawdę będąc 10 nm na N od SUI to niewiele z nich mogę zobaczyć na UL980 (są daleko na S od SUI).Ale ten Virgin w centrum Polski niedaleko Ciebie był pewnie centralnie na tym korytku a dostał pewnie po raz pierwszy zauważonego przeze mnie crossa i znalazł się na UL 619. Oby takich skrótów więcej :-D
Pozdrawiam
UL980 przebiega przez punkt LDZ od którego jestem ok 15nm na południe. Bardzo często mam samoloty w zenicie, a czasem jeszcze bardziej przesunięte na południe. Wniosek z tego, że mogą one lecieć nawet 30nm od punktu LDZ na południe. A nocą jest to nagminne.
PawelB
Posty: 681
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:58
Lokalizacja: Bełżyce

Witam

Tak to prawda co piszecie :-) Ale czasami widać, że niektóre loty niemal w 100% lecą tą samą trasą a raz na ile się zdarzy, że poleci bardziej na N czy S. Ostatnio pojawia się A321 LH z FRA do KBP przesunięta ok 15 km na S ;-)

Pozdrawiam Paweł
lornetka, notes, obserwacja - wspomnienia to jest to !
ODPOWIEDZ