ZT, sky watcher, Alpen...

Tutaj dyskutujemy o sprzęcie potrzebnym do obserwacji RNAV i o sprzęcie do fotografowania...
Awatar użytkownika
Henry
Posty: 684
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:19
Lokalizacja: Dębno

Ja dorzucę swoje zdjęcie ........flagowe :mrgreen: zrobione zestawem Yukon 20-50X50 z Canon A520

Obrazek
Pozdrawiam
-------------------------------------------
D80+MTO
Awatar użytkownika
Tusha
Posty: 30
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:12
Lokalizacja: Gostyń (Górny Śląsk)
Kontakt:

Dzięki za foty i porady. Chyba zdecyduje się na tego Yukona.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Darek Rz
Posty: 917
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:02
Lokalizacja: Dąbrowica k.Lublina

Tusha pisze:Chodzi mi ogólnie o obserwacje. Zdjęcia to dla mnie sprawa drugorzędna choć może w przyszłości pomyślę o tym. Aparat mam Canon Powershot A460.
Witam

Jeśli chodzi ci głównie o obserwacje to ja jako wielki fan lornetek polecam je, jako że żadna luneta nie dorasta do pięt lornetkom jeśli chodzi o komfort obserwacji . Powiększenie lunety to sprawa drugorzędna gdyż lornetka 25x zapewnia więcej szczegółów niż luneta 40-50x o komforcie obserwacji nie wspomnę -większych powiększeń w lunecie i tak nie zastosujesz bo obraz będzie zbyt ciemny . Dobra lornetka będzie ci służyła latami i nigdy sie jej nie pozbędziesz . Jest tylko jeden problem - brak na rynku Kronosa 26x70 ,a to jedna z lepszych propozycji :mrgreen: , tą lornetkę moge ci z czystym sumieniem polecić gdyż sam jej używam od jakichś 7-8 lat . Jest świetna . Ale gdzie ją teraz kupić ??... Może byc kronos 20x60 lub coś z zachodnich marek jednak dużo droższych .
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jeszcze dwa zdjecia zrobione dzięki Kronosowi 26x70 :mrgreen:

Obrazek
Obrazek

pozdrawiam i życzę dobrego wyboru .
Kronos BP 26x70 , Garrett 30x100 ,Nikon Sportstar 8x25 EX
Awatar użytkownika
Tusha
Posty: 30
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:12
Lokalizacja: Gostyń (Górny Śląsk)
Kontakt:

Witam
Dzięki za wszelkie porady. Chciałem kupić tego Kronosa ale nie ma szans obecnie. Był na allegro niedawno 20x60 i nie znalazł nabywcy ale wypatrzyłem go dopiero po fakcie jak poszedł w drugim podejściu. Umówiłem się w sklepie na małe testy tego Yukona więc zobaczę co da się z niego wyciągnąć. Jeszcze raz dzięki za rady.
Awatar użytkownika
Kilerek
Posty: 385
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:47
Lokalizacja: Szalowa

Kronosy 20x60 można kupić w pryzmacie:

http://www.pryzmat-fotooptyka.com.pl/in ... a0ba3be594
UN133 UL984 UL986 UL999 UL619 UL623 PADKA-TEPNA LENOV-ARDAG oraz inne.

Moje JP.net
Awatar użytkownika
czarek
Posty: 10
Rejestracja: 19 października 2007, 12:22
Lokalizacja: 17 km od EPLU.

Witam.
Informacja Darka Rz,że Kronos 26x70 nie jest dostepny na naszym rynku jest prawdziwa,ale...
Wystarczy wejśc na http://www.hupra.com i zamówic lornetkę w Berlinie.
Cena z tego,co pamiętam 225 Euro + koszty wysyłki.
Warto,bo obrazy w porównaniu do 20X60 są zdecydowanie lepsze.
Pozdrawiam : Czarek.
ODPOWIEDZ