Mak 127 + lustrznka ? i montaż ?

Tutaj dyskutujemy o sprzęcie potrzebnym do obserwacji RNAV i o sprzęcie do fotografowania...
borek2008
Posty: 15
Rejestracja: 16 czerwca 2011, 15:55

Witam
Zdecydowałem się na Maka 127, już na niego czekam
Myślałem o kompakcie lecz podjąłem decyzje i postanowiłem zakupić lustrzankę ( na raty ;])

http://www.ceneo.pl/Lustrzanki_cyfrowe; ... 242341.htm ?
Zastanawiam się nad 500D ale może macie lepsze propozycje. PS. Rynek wtórny odpada w tym przypadku.

Wcześniej ustaliłem sobie, że Maka postawie na statywie foto. Mak ma mi służyć również do oglądania czasem satelity lub planet więc zapytałem na astro forum a tam poradzili mi abym zdecydował się na coś takiego
http://www.astrokrak.pl/650-monta-azymu ... -lt1-.html
Co o tym sądzicie?
borek2008
Posty: 15
Rejestracja: 16 czerwca 2011, 15:55

Takie dodatkowe pyt poza tematem
http://www.astrokrak.pl/685-tuba-optycz ... -ota-.html
Ten Vixen jest konkurencyjny dla Maka 127 ?
Awatar użytkownika
vader
Administrator
Posty: 2861
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 11:33
Obserwuję: niebo :)
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Co do statywu mogę się wypowiedzieć bo mam taki - jest ok, niebo także pooglądasz. Mankament dla mnie to, to że jest trochę niski, samoloty fotografuję klęcząc (do czego już się przyzwyczaiłem), poza tym mobilność dość znacznie spada.

O Vixenie nic nie powiem, ale był wątek na forum astro o nim. Poszukaj.

ps. pamiętam jak jeździłem z Makiem i statywem foto w plecaku :-)
N 10" 'Simon II' + SCT 5", EOS 70D, 12x50, 8.5x32, 2x53
Uniden UBC125XLT, PlanePlotter: mo i vo
Obrazek
borek2008
Posty: 15
Rejestracja: 16 czerwca 2011, 15:55

Dlaczego spada znacząco mobilność w porównaniu do statywu foto?
Tak,190 cm wzrostu w dowodzie mówi mi, że także chyba skazany jestem na klękanie. Pewnie to kwestia czasu i wprawy. W tym samym przedziale cenowym pewnie na nic lepszego nie mogę liczyć ?
Awatar użytkownika
vader
Administrator
Posty: 2861
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 11:33
Obserwuję: niebo :)
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

borek2008 pisze:Dlaczego spada znacząco mobilność w porównaniu do statywu foto?
Tak,190 cm wzrostu w dowodzie mówi mi, że także chyba skazany jestem na klękanie. Pewnie to kwestia czasu i wprawy. W tym samym przedziale cenowym pewnie na nic lepszego nie mogę liczyć ?
Dlatego, że statyw ten jest po prostu znacznie większy i cięższy - tylko dlatego. Tzn pisałem o utracie mobilności, w sensie szybkiego poruszania się np. na rowerze. Natomiast nie jest to utrata całkowitej mobilności, ja z SC w plecaku i tym statywem w ręce robiłem po 2-3km na piechotę, także nie ma tragedii. Mam 181cm i na stojąco focenie to była męką.
N 10" 'Simon II' + SCT 5", EOS 70D, 12x50, 8.5x32, 2x53
Uniden UBC125XLT, PlanePlotter: mo i vo
Obrazek
borek2008
Posty: 15
Rejestracja: 16 czerwca 2011, 15:55

Witam ponownie
Nikon D90 jest porównywalny cenowo z 500 - 550D i wydaje się być w tej cenie bezkonkurencyjny.
Natomiast nie wiem jak to się "ma" w przypadku RNAV. Ktoś mi pomoże ???:)
Z góry dzięki
ODPOWIEDZ