Ławica i okolice

Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Przylot FC Basel na mecz z Lechem:

Obrazek

:)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Nieco ponad dwumiesięczny Benek Sunexpressa z jubileuszowym stickerem:

Obrazek Obrazek

:-)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Przylot Videoton FC na mecz eliminacyjny do LE z Lechem:

Obrazek

I kilka bizjetów z gośćmi przylatującymi na pogrzeb J. Kulczyka:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Było ich dużo więcej, ale niestety większość z nich zawracała na pasie, a przy tej termice dobrego zdjęcia z pasa zrobić się niestety nie dało.

Pozdro :-)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Tym razem trochę zdjęć z Przylepu, z 15tych Śmigłowcowych Mistrzostw Świata. Mistrzostwa trwały w zasadzie tydzień, 4 dni samych zawodów, do tego 3 dni treningów przed. Zdjęcia zrobione podczas 3 wizyt - dwóch treningów i jednego dnia zawodów. Ogólnie rzecz biorąc świetna impreza, forma pikniku, dużo maszyn, jeszcze więcej załóg i wszystko blisko. Z ciekawostek, jednym z uczestników był Thomas Morgenstern, jako gość specjalny pojawił się też Felix Baumgartner. Red Bull przysłał też swojego "akrobacyjnego" Bolkowa. Wojsko podstawiło jednego Głuszca, Rosomaka i co ciekawe Leoparda. Po cichu liczyłem, że w sobotę, w Święto Wojska Polskiego, nad Przylepem pojawią się F16 wracające z Warszawy do Krzesin (daleko nie mają) i zrobią przelot nad lotniskiem. Niestety nic takiego nie miało miejsca, no ale nie można mieć wszystkiego ;-)

Czas na foty:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

I z flickr: https://www.flickr.com/photos/125392143 ... 6731183839

cdn
:-)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Czołem!

Ostatnio... no może nie tak ostatnio, bo we wrześniu, w Poznaniu zameldowało się kilka ciekawostek:

A319 TAP z piłkarzami Belenenses Porto - przylecieli na mecz z Lechem w Lidze Europejskiej:
Obrazek

A332 BGH - ten przyleciał z BZZ - transport żołnierzy. Co prawda poza tą wizytą był już u nas 3 razy w ostatnim czasie, ale tylko tego jednego dnia mogłem pojechać. I sumie bardzo się cieszę, bo wrześniowe, popołudniowe światło było bardzo fajne:)
Obrazek

MD82 BUC - wstyd się przyznać, ale MadDog latał do POZ przez cały sezon wakacyjny. Udało mi się złapać go raz, i podobnie jak w przypadku A332 też nie żałuję, bo okoliczności przyrody... no sami widzicie:D
Obrazek

Pozdro!:)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Wczorajszy A332 MRTT. O przylocie nie wiedziałem, odlatywał po ciemnku, więc tylko takie zdjęcie:

Obrazek
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Smigłowcowo:

Belgian Air Force na NH-90 w POZ
Obrazek

I ładniutki Bell 427 z Przylepu. W październikowym Przeglądzie Lotniczym można przeczytać artykuł o tym śmigłowcu i jego "pilotce-właścicielce". Pani ma 21 lat ( :shock: ), 600h ( :shock: :shock: ) nalotu i brała udział w Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata w Przylepie.

Obrazek
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

No to wreszcie jakaś petarda:D. Bez dwóch zdań wydarzenie roku na Ławicy, czyli wizyta C17tki. Oczywiście jak to przy takich wydarzeniach bywa, warunki do robienia zdjęć żadne. Deszcz, wiatr, dość późna godzina (15:45), niskie podstawy i mgła... mimo to, podjęcie decyzji o wyruszeniu na górkę nie zajęło mi nawet sekundy. I tak oto doszło do mojego pierwszego bliskiego spotkania z Globemasterem :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

A na dokładkę węgierski An-26. Miał lądować w Mirosławcu, ale z powodu mgły został przekierowany do POZ... gdzie na styk udało mu się zdążyć przed nadciągającą mgłą. Niecałe 5 minut później widzialność spadła do 400m, a chmury, których na zdjęciu jeszcze nie widać, czołgały się po ziemi.
Obrazek

Pozdro!
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Taki oto bizjet wpadł ostatnio (a nawet dwukrotnie) z krótką wizytą do Poznania:


Obrazek


:)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Heja,

Tym razem kilka zdjęć popełnionych przez mojego Tatę podczas wizyty Benka C17 w Babimoście. Niestety było już ciemnawo, ale takiego gościa ignorować nie można:)

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Pozdro!
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Kolejna ławicka ciekawostka - AZA A319, a na jej pokładzie piłkarze Fiorentiny.

Obrazek
ODPOWIEDZ