Ławica i okolice

Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Po raz kolejny w tym roku piłkarze FC Basel odwiedzili Poznań, tym razem na mecz grupowy z Lechem w Lidze Europejskiej. I po raz kolejny Lech dostał w czapkę, jednocześnie żegnając się z europejskimi pucharami. Szkoda, bo dzięki takim meczom do POZ wpadały inne niż zwykle samoloty.

Obrazek Obrazek

Pozdro!
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

"Ratownik 15" startujący z lądowiska znajdującego się na dachu zielonogórskiego szpitala. Niestety samego oderwania się od lądowiska zrobić nie zdążyłem

Obrazek
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Tak wyglądało poznańskie lotnisko poczas "ataku zimy" 6-ego stycznia:

Obrazek
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Co tu dużo mówić. Wreszcie się doczekałem! Pierwsza tegoroczna niespodzianka, i to jaka! Do tej pory Emirat wielokrotnie miał wpisany w FPL Poznań jako lotnisko zapasowe, ale za każdym razem warunki w WAW poprawiały się na tyle wcześnie, że mógł lądować w Warszawie. Ale nie dziś, nie tym razem. I co dziwne, pogoda w POZ dopisała. I miałem dzień wolny. I pomimo tego, że miałem tylko 20 minut, żeby ubrać się i dojechać na lotnisko, to zdążyłem, bo nie było korków. Cud na cudzie. Dzięki temu wszystkiemu, co przeczy spotterskim prawom Murphyego, mogłem stać się świadkiem pierwszego, historycznego lądowania i startu B777 w Poznaniu... Oby nie ostatniego!

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

CDN,

Pozdro!

I obiecany ciąg dalszy:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

:mrgreen:
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Czołem!

Jeszcze do końca nie opadły emocje po wizycie T7, a do POZ zawitała kolejna ciekawostka. Tym razem kanadyjski C-17. Przyleciał w nocy z piątku na sobotę, odlatywał dopiero w niedzielę. Z poznańskiego tarasu wyglądał tak:

Obrazek

Otwarcie roku na Ławicy mamy porażające :mrgreen: Oby tylko trend się utrzymał. 2 tego typu akcje w miesiącu zupełnie mnie satysfakcjonują. Pozostaje z niecierpliwością czekać na 747, MD11 i coś konstrukcji radzieckej ;-)

Pozdro!
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

^^ A tak wyglądał na odlocie (jakby tego było mało, wylot opóźnił się o prawie 2h - tak, czekałem, i to nie sam)
Obrazek
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

I jeszcze dwa z wizyty B777:

Obrazek Obrazek

Pozdro!
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Niedzielny poranek na EPPO:

Obrazek
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Czołem:

Poranny RYR:
Obrazek

I podmianka w locie SK1755/1756, czyli CRJ9 zamiast AT76:
Obrazek
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Co prawda na aerofeście nie byłem, ale coś tam ostatnio udało mi się na Ławicy ustrzelić:

Poranny Turek:
Obrazek

VIPER01 z sąsiedzką wizytą:
Obrazek

I bardzo miła niespodzianka, Boeing C-32B USAF (mój pierwszy B757 pojmany na Ławicy):
Obrazek

Rafał, z niecierpliwością czekam na foty z Aerofestivalu :)
ODPOWIEDZ