Ławica i okolice

Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

5 sztuk w 18 minut. Ruch jak na LHR ;-)


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I bonusowe F16, też z Ławicy:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:-)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

No to lecimy z pierwszą wielką niespodzianką tego roku w POZ - B772 Omni N846AX. Tylko... uwaga, będę marudził.
Pierwotny plan zakładał przylot o 8:30 rano. Czyli cacy. A potem, w zasadzie w ostatniej chwili, bo tuż przed samym startem okazało się, że przylot planowany jest o 6.50, czyli po ciemku. Jakimś cudem udało mu się spóźnić na tyle, że przyziemił równo ze wschodem Słońca. Lepsze to niż nic.
Wisienką na torcie miał być Spotters Day, na który jakimś cudem udało mi się załapać, choć nie mając konta na FB nie było to łatwe. A wyszło jak wyszło. To znaczy tak. Udało się wejść na płytę, zrobić parę fot od tyłu, od boku i "przodo-boku", z tym, że z APU zasłaniającym przednią goleń. W sumie jeszcze wtedy nie byłem wkuty, bo po tankowaniu wszystko miało odjechać i samolocik miał być "czysty". Schowaliśmy się więc do terminala, żeby te "30min" przeczekać w ciepełku. Międzyczasie brać spotterska zdążyła się rozpierzchnąć po połowie płyty i została zauważona przez koordynatora przylotu. Ten się przeraził, że tyle osób i powiedział, że z wejścia na pokład nic nie będzie. Szkoda. No, ale nic. Siedzimy w terminalu. Odjechała jedna cysterna, przyjechała druga. Odjechała druga przyjechała trzecia. A potem czwarta. Okazuje się, że tankowanie B772 w Poznaniu trwa prawie 2h. Śmiech na sali, wieś tańczy, wieś śpiewa. Nie wytrzymałem, bo raz, że pojechałem tam z jakimś przeziębieniem i się nie najlepiej czułem, a dwa miałem jeszcze parę spraw do załatwienia "na mieście", i musiałem się zmyć. Miałem wyjść z lotniska koło 10, w pełni zadowolony, a wyszedłem przed 12 średnio usatysfakcjonowany.
Koniec marudzenia, czas na kilka zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po tym wszystkim, pomyślałem sobie, że nie ma się co denerwować, samolot zaliczony, a już we wtorek, za dnia przylatuje danie główne, czyli 747 Atlasa... i obym mógł się jutro jakimiś zdjęciami pochwalić.

Pozdro! ;-)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

No to ten...
Mógłbym marudzić. Powinienem nawet. Że zamieszanie z tym całym przylotem, że nie taki kadr jak chciałem, że wszystko co mogło pójść nie tak, poszło nie tak. Ale nie będę. Nie tym razem.
Krótko i na temat:
Jumbo po raz pierwszy w POZ! :mrgreen:
Obrazek

Prawie 6 lat czekałem na upolowanie kolejnego pasażerskiego 747 na lotnisku. Ostatnio udało mi się do w 2011 roku w WAW - wtedy wpadł Qantas i ElAl.

Czekam na rewizytę :mrgreen:
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Kanadyjski CC-150 Polaris:
Obrazek Obrazek

Pytaliście o 150mm na lotnisku. Pierwszy kadr właśnie ze 150mm, odległość około 350m od samolotu. Wszedł na styk, na tyle, żeby delikatnie obrócić i wykadrować w 16:9. Zrobić tego w 3:2 po obróceniu się niestety nie dało.

Pozdro:)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Kilka ostatnich ciekawostek z POZ. Był to szalony, wstrząsający wręcz tydzień na Ławicy. A w zasadzie 5 dni. Pojawiły się 2 B767 Atlasa, B738 Miami Air, 2 C17 USAF i B747 Atlas.

B738 Miami Air:
Obrazek

C17 USAF:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

B744 Atlas Air - zrobił dokładnie to, co ostatnio. Miał odlecieć o 6 rano, odleciał o 8. Mi sił wystarczyło niestety tylko do 7. Od 5:40 ;)
Obrazek

I na dokładkę poranne MUC:
Obrazek

pozdro:)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Czołem,

Kilka klatek z dzisiejszej wizyty Amerykanów na Ławicy. Moje pierwsze, upragnione, spotkanie z AH-64:D
W sumie było 6 śmigłowców, 4 Apache i 2 Black Hawki. Warunki jak widać na zdjęciach beznadziejne. 15 minut wcześniej świeciło słońce, 3 minuty później przeszła ulewa ;)

Tak wyglądała płyta, niestety jeden Apache zdążył już odkołować...
Obrazek

... ale dostał strzała chwilę później: (zdjęcie oczywiście z 600mm, 1/40s, odległość od śmigłowca około 1300m):
Obrazek

I reszta:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

pozdro:)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

I znów Globemastery:)

Kanadyjski:
Obrazek

I amerykański:
Obrazek

:)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Do tej pory cały biały, należący do Go2Sky B738 OM-GTF przybrał "barwy" Travel Service:
Obrazek

:)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Bry,

Kilka sztuk z POZ:
Obrazek Obrazek Obrazek

"Na burzowo"
Obrazek
Obrazek Obrazek

I inaugruacja TLV by LOT. Jak na razie rewelacyjnie im idzie. Do tej pory loty były 3. Opóźnienia dwa razy po 30min i raz przeszło 2h;)

Salut wodny przed startem, strzał z około 1,5km.
Obrazek

I w powietrzu:
Obrazek

a po drodze na górki:
Obrazek

pozdro:)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Kilka ostatnich ciekawostek:

Honda Jet:
Obrazek

Czarny A343 9H-TQM:
Obrazek

I C17tka SAC:
Obrazek Obrazek

:)
ODPOWIEDZ