Poproszę o pomoc. :)

Tutaj dyskutujemy o sprzęcie potrzebnym do obserwacji RNAV i o sprzęcie do fotografowania...
Awatar użytkownika
SensiFly
Donator
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2016, 12:26
Lokalizacja: WAW

Na mobilności mi jakoś zbytnio nie zależy, bardziej na komforcie użytkowania. Czy ta 13stka nie jest za mała do zabawy ze zdjęciami? za 15 asusa trzeba szóstkę rzucić, w takich cenach chodzą 13 maca w wersji pro i tu pojawia się dylemat...
K-5IIs / S10' / TVX2
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Idzie się przyzwyczaić. Za 13" Asusa dasz spokojnie z tysiaka mniej niż za macbooka pro w gorszej specyfikacji, no i będziesz miał normalny system. Poza tym retiny w macach pro mają chyba rozdziałkę 2500x1600, przy 13 calach wszystko będzie malutkie.
Najlepiej pochodzić po sklepach i "pomacać" osobiście, sprawdzić co będzie Tobie pasowało. Ja kompa szukałem ze 3 miesiące. Z tymi Asusami jest tylko jeden problem, mało ich jest na rynku, przynajmniej tych z lepszymi bebechami.
Z resztą wielu producentów wrzuca do laptopów matryce IPS, a nawet nie najlepszy IPS będzie lepszy niż zwykłe TFT. Widziałem chyba nawet 17tki Lenovo w okolicach 4-5tys.

No chyba, że w ogóle nie zależy Ci na mobilności, to kup stacjonarny z dobrym monitorem, np jakimś EIZO albo NEC.
Awatar użytkownika
vader
Administrator
Posty: 2859
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 11:33
Obserwuję: niebo :)
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Zgadzam się z pawmorem. Praca z dwoma ekranami jest bardzo wygodna. Ja mam NEC MultiSync EA244WMI i szczerze polecam. Odpowiada mi rozdzielczość 1920x1200 (16:10). Ewentualnie poszukać coś z większą rozdzielczością, np. 2560×1440

Szkoda tylko, że jak zwykle mocno podrożał. Kupiłem go 3lata temu znacznie taniej...
N 10" 'Simon II' + SCT 5", EOS 70D, 12x50, 8.5x32, 2x53
Uniden UBC125XLT, PlanePlotter: mo i vo
Obrazek
Awatar użytkownika
SensiFly
Donator
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2016, 12:26
Lokalizacja: WAW

Hmmm teraz pojawiła się kolejna opcja, mianowicie: macbook air ok. 4 tyś i dokupić dobry monitor np 21 cali

Pobawiłem się przed chwilą MacBook Pro 13.3 Retina MF839ZE/A i MacBook Air 13 MMGF2ZE/A i powiem, że retina naprawdę robi wrażenie/róznicę...
pisze:no i będziesz miał normalny system.
Ale planuję od jakiegoś czasu się z nim rozstać:) czas na zmiany:)
K-5IIs / S10' / TVX2
Awatar użytkownika
SensiFly
Donator
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2016, 12:26
Lokalizacja: WAW

Dzięki Panowie za sugestie:)
K-5IIs / S10' / TVX2
Awatar użytkownika
miron
Donator
Posty: 917
Rejestracja: 27 lipca 2008, 09:01
Lokalizacja: Bochnia

Od 2012 roku używam iMaca, mogę tylko polecić.
OSX jest prosty, czytelny i (przynajmniej w moim przypadku) absolutnie bezawaryjny. Do Win już nie wrócę, chyba, że Apple przestanie robić kompy.
pozdrawiam, miron zagórski
samoloty: SW 10"/1200mm, TVP2x, Pentax KP
Awatar użytkownika
SensiFly
Donator
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2016, 12:26
Lokalizacja: WAW

Panowie:)

Zaczynam rozglądać się za skanerem... Co możecie polecić w granicach 4-5 stów bardziej koło 4 stów ale jak będzie znaczna różnica to ta stówka się znajdzie... no i jakaś antena do tego(chyba że kitowa będzie dobra) tak abym mógł posłuchać w innych miejscach nie ograniczając się tylko do okolic lotniska. Chciałbym posłuchać tez innych służb... Z tego co zauważyłem to większość używa unidenów i chwalą. Zależy mi żeby miał wejście na słuchawki ale to chyba standard... używki też biorę pod uwagę(jakkolwiek to zabrzmi :) ). Rzućcie jakieś propozycje, z góry dzięki.
K-5IIs / S10' / TVX2
Awatar użytkownika
RafalBel
Donator
Posty: 1298
Rejestracja: 12 października 2010, 20:27
Obserwuję: L980, M860,L999, BABKO/MEBAN-BIGLU, TOSPO-BABKO, GOTIX-ROE,
Lokalizacja: Warszawa/Bełżyce

Tak jak Ci mówiłem na lotnisku ostatnio, Uniden EZI33XLT daję radę jak najbardziej. Nowy koło 250 złotych, antena do przelotówek spoko to 100 złotych. Głośność, jakość zadowalająca, a i przeżyje wiele upadków :-)

Obrazek

Obrazek
Canon EOS 7D Mark II / EOS 7D+Synta 8" + Powermate TeleVue 2x + Tamron 150-600 VC USD G2 + Canon 70-300 IS II USM
Awatar użytkownika
vader
Administrator
Posty: 2859
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 11:33
Obserwuję: niebo :)
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Przejrzałeś ten wątek? - http://lotnictwo.net.pl/6-spotting/36-s ... ttera.html

Pytanie czy chcesz również nasłuchiwać częstotliwości wojskowe? podłączyć skaner do komputera?
N 10" 'Simon II' + SCT 5", EOS 70D, 12x50, 8.5x32, 2x53
Uniden UBC125XLT, PlanePlotter: mo i vo
Obrazek
Awatar użytkownika
SensiFly
Donator
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2016, 12:26
Lokalizacja: WAW

Rafał spoko, pogadamy jeszcze w piątek.

Vader: poczytam ten temat. Co do wojska to jakby było to ok, głównie wieża, przelot, policja, straż itd.
Co do podłączenia do kompa nie koniecznie, ma być prosto i skutecznie:)
K-5IIs / S10' / TVX2
Awatar użytkownika
geo
Donator
Posty: 420
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:24
Lokalizacja: Mermet/Tczew
Kontakt:

Uniden 125xlt ! ! tylko i wyłączenie ten!
Fakt, stoi chyba powyżej 500zł coś koło 550 ale zdecydowanie warto dopłacić bo:
- mega "rozpiętość", to Vader pisał, słychać na nim AWACSY, tankowania i inne wojskowe sprawy.
- soft do sterowania z komputera, że nie trzeba klikać w skanerze tylko tam poustawiać sobie http://www.nick-bailey.co.uk/scan125/
- no i coś dlaczego ja go kupiłem, mam zrobiony streaming w sieć i sobie w pracy przez zdalny pulpit zmieniam co chcę słuchać :D

Co do anteny to polecam na lotniczą to dildo
http://allegro.pl/antena-od-wojskowej-r ... 46954.html
słabo spisuje się na częstotliwości służb, bo straż potrafi nadawać 5km od domu a ich nie słyszę a na jpolu wg tego kalkulatora http://www.hamuniverse.com/jpole.html
słuchać służby idealenie ale lotnictwo siada :)


EDYTA
Ten soft daje opcje nagrywania, wycina puste miejsca bez korespondencji, tylko nie wiem czy to wina mojego kompa ale przy nagrywaniu powyżej 5 skanowanych częstotliwości soft się wysypuje :) ale skaner gra dalej.
konan 400D & 60D & rubinar 1000mm & synta 8"
http://geo.tcz.pl/projekt_2022/
Awatar użytkownika
SensiFly
Donator
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2016, 12:26
Lokalizacja: WAW

jest ten125xlt na olx w wawie za 450 zl zakupiony 12 grudnia 2016 r.
K-5IIs / S10' / TVX2
ODPOWIEDZ