TELESKOP Sky-Watcher (Synta) SK767AZ1

Tutaj dyskutujemy o sprzęcie potrzebnym do obserwacji RNAV i o sprzęcie do fotografowania...
Awatar użytkownika
Chudy
Posty: 79
Rejestracja: 06 czerwca 2007, 18:26
Lokalizacja: Trzemeszno/1NM inbound MOLIL

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi które bardzo się przydały :-)

No, zdolnośc kredytowa - nieza wielka odkładam na wyjazd do USA :lol: :lol: (właśnie może tam jest coś tańszego) a zapotrzebowanie wielkie :mrgreen: Przeanalizowałem wszystkie "za i przeciw" i postanowiłem że niepotrzebuję mobilnego sprzętu a więc decyduje się na teleskop. W związku z niewielką kasą < 400zł do dyspozycji chciałbym kupic właśnie coś co da lepsze efekty od 300mm. Wiem że za te pieniądze będzie cięzko, tym bardziej że muszę kupic jakąs złączke do podłączenia aparatu....
Dlaczego nie chcę odkładac aby kupic coś dużo lepszego? Dlatego że koniecznie chcę dosięgnąc "jako-tako" UL735 :mrgreen: a za rok (lub może nawet prędzej) prawdopodobnie zakupię Maka lub Syntę 8" bo te to dają efekty :-D Jeśli ktoś może poradzic jeszcze jakiegoś pewniaka do 400zł (Newton lub refraktor ;-) ) to bardzo proszę o "cynk"

Pozdrawiam !
Obrazek
Yukon 20-50x50 + //UP150, UL735, UP733, UP851, UN983// + 350D + 18-55mm + 70-300mm
"Nic mi wiêcej nie potrzeba oprócz b³êkitnego nieba" :-D
Awatar użytkownika
kiepstein
Posty: 94
Rejestracja: 26 stycznia 2008, 11:33
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Marcin76 pisze:Chudy w Delta Optical są też inne ciekawe modele Sky Watcher'a o oczekiwanej przez Ciebie ogniskowej, cena też przystępna, np
Sky-Watcher (Synta) SK1309EQ2
Za takim samym się rozglądałem. Tylko że pewnie ciężko by to było połączyć z moim DSC-H5
ODPOWIEDZ