Kalendarz 2008

Tutaj rozmawiamy o sprawach technicznych i nie tylko naszej strony internetowej.
AceKarol
Posty: 320
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:57
Lokalizacja: Częstochowa

Witam,

Ja bym się wychylił z tą fotką ;-)

Obrazek

Także jeszcze do poprawki w Ps-ie.
Jak to nasz kolega Lukasek napisał, Fryzjerki fotkę na okładkę :lol:

Pozdrawiam,
Jetphotos | MTO + 350D
Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 192
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:00
Lokalizacja: Gdańsk // Gniew

A no właśnie Karol, świetna fotka, jestem ZA 8-)
Obrazek
karol_n1
Posty: 139
Rejestracja: 06 czerwca 2007, 18:38
Lokalizacja: Tychy

Awatar użytkownika
KF
Posty: 401
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:42
Lokalizacja: Jasło

Witam

Proszę nie kraść praw autorskich do pomysłu :
Fotka Fryzyjki na pierwsza stronę !!! ;-)

A poważnie proszę o sprecyzowanie warunków jakie mają spełniać zdjęcia
Mam kilka propozycji które wyszukałem na form – ale nie wiem czy ich autorzy mogą dostarczyć przynajmniej 300dpi – a to minimum jakie przyjmują drukarnie .
I myślę ,że określenie tych warunków uprości sprawę .

KF
Taka maÂła lupka 12"
AiP
Posty: 136
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:56
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Nieśmiało proponujemy mijankę:
Obrazek
AceKarol
Posty: 320
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:57
Lokalizacja: Częstochowa

KF pisze:Witam

A poważnie proszę o sprecyzowanie warunków jakie mają spełniać zdjęcia
Mam kilka propozycji które wyszukałem na form – ale nie wiem czy ich autorzy mogą dostarczyć przynajmniej 300dpi – a to minimum jakie przyjmują drukarnie .
I myślę ,że określenie tych warunków uprości sprawę .
KF
Dokładnie, może najpierw ustalimy warunki co do fotek, bo jak przyjdzie co do czego,
to połowa z nich odpadnie.
Jetphotos | MTO + 350D
G@wron
Posty: 1169
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:40
Obserwuję: L621
Lokalizacja: Warszawa - EPWA

Dokładnie, może najpierw ustalimy warunki co do fotek, bo jak przyjdzie co do czego,
to połowa z nich odpadnie.
No cóż, jeżeli będziemy mieli ok 30 zdjęć do wyboru, to akurat, styknie. Chociaż, szkoda będzie zdjęć które by się nadały, ale nie spełniły np: wymagania odpowiedniej rozdzielczości... :-/
Pozdrawiam, Łukasz.
AceKarol
Posty: 320
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:57
Lokalizacja: Częstochowa

G@wron pisze:
Dokładnie, może najpierw ustalimy warunki co do fotek, bo jak przyjdzie co do czego,
to połowa z nich odpadnie.
No cóż, jeżeli będziemy mieli ok 30 zdjęć do wyboru, to akurat, styknie. Chociaż, szkoda będzie zdjęć które by się nadały, ale nie spełniły np: wymagania odpowiedniej rozdzielczości... :-/
Ale to przecież nie są to nasze wymagania, ja się w tym nie orientuje dokładnie,
ale tak jak pisał KF co można zrobic z fotek 640x480 ?
Planujemy zrobić kalendarz, czy znaczki ;-) :?:

Dobrze by było jak by się ktoś wypowiedział dobrze znający sprawę,
z jakich fotek ile można wyciągnąć.

Pozdrawiam,
Jetphotos | MTO + 350D
G@wron
Posty: 1169
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:40
Obserwuję: L621
Lokalizacja: Warszawa - EPWA

Karol, wymagania rozmiarowe co do fotek są podawane pewnie u tego u kogo chcemy robić ten kalendarz.

a co do rozdzielczości i znaczków, to chciałem kiedyś zamówić koszulkę z logo malysia airlines, i wysłałem im logo w rodzielczości ponad 2000 pixeli, i okazało się za małe... :-/
Pozdrawiam, Łukasz.
karol_n1
Posty: 139
Rejestracja: 06 czerwca 2007, 18:38
Lokalizacja: Tychy

G@wron pisze:Karol, wymagania rozmiarowe co do fotek są podawane pewnie u tego u kogo chcemy robić ten kalendarz.
Posiadam także fotkę o wym 3000/2000 pix, ta jest obrobiona na wymogi JP :)
Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1263
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Posłuchajcie, jakie zdjęcia zgłosicie, takie weźmiemy pod uwagę. Dobrze by było mieć więcej niż 640 pikseli, ale nawet gdy ktoś przyśle 500 pikseli a zdjęcie będzie cudowne, to coś wymyślimy (nawet w postaci znaczka :-) ).

Pokazujcie fotki najlepsze jakie macie, najciekawsze i jeżeli tylko macie możliwość - największe jakie posiadacie (w sensie wymiarów w pikselach).

Napiszę jeszcze tylko, że ze zdjęć o wymiarach poniżej 1600px zrobiłem piękne wydruki A4. W kalendarzu jedna kartka ma format A4 a zmieścić się na niej musi zdjęcie, podpis i dany miesiąc, dlatego nie sądzę by jedno zdjęcie zajęło więcej niż 3/5 formatki.
Grzegorz Tuszyński
www.grztus.pl
Awatar użytkownika
Pawel_S
Posty: 507
Rejestracja: 07 lutego 2007, 01:14
Lokalizacja: Piotrowice City

witam!!!

pomysł świetny, pięknych fotek jest cała masa więc jest w czym wybierać szczególnie u koleżanek i kolegów z teleskopami i rubinarami :mrgreen:

natomiast gdyby miało być "coś" z lornetki to ja zgłaszam swoją propozycje :oops:

[click]

Obrazek

oryginał jest w większej rozdzielczości, ale nie dało się załadować na imageshacka

pozdrawiam
ODPOWIEDZ