Samoloty na wysokościach przelotowych - LIPIEC 2006

To jest to!
Awatar użytkownika
FL350
Posty: 257
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:30
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Darek Rz pisze:Szkoda że nie mogę od dłuższego czasu namowić do porannych obserwacji Eltoro (ty śpiochu)
Eltoro ma rodzinkę, wiem jak to jest. Wierzę jednak, że się uda. Słyszysz, Piotrek?
Darek Rz pisze:Przed chwilą złapałem coś takiego lecącego na UL999 pod prąd
Wyglada na A321 Novair, choć przyznam, że mocno dziwi mnie jego obecnośc na UL999. :roll:
Lotar pisze:o 8:48 poszo coś zgodnie z kierunkiem na UL999
Ten z kolei wygląda na A320 Eurofly. Jednak niewiele widać na tej fotce, więc zastrzegam, że moge się mylić.
Awatar użytkownika
eltoro3
Posty: 117
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:07
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

FL350 pisze:Darku, świetne zdjęcia! Patrząc na nie czuję ten okołoświtowy klimat. Muszę w końcu na siłę wysłać się wcześniej do łóżka, żeby wstanie o 4-ej było realne...
Darek Rz pisze:Dziś kolejny raz pobiłem swój rekord jeśli chodzi o najdalej zaobserwowany samolot . Od momentu kiedy go zobaczyłem przez lornetkę do chwili kiedy miałem go nad głową minęło 19 minut !!!!!!
U nas w górach takie rekordy nie są możliwe. ;-)
E tam, wystarczy wyjść na najwyższą górę i już Cię nikt nie pobije w kwestii takiego rekordu ;-)
Awatar użytkownika
FL350
Posty: 257
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:30
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

eltoro3 pisze:wystarczy wyjść na najwyższą górę i już Cię nikt nie pobije w kwestii takiego rekordu ;-)
Oczywiście, takich rekordów to już kilka nabiłem. Jednak mowa o rekordzie oficjalnym może być tylko w przypadku zrównania warunków do standardowych. Wink A na te z kolei, w przeciwieństwie na przykład do Warszawiaków, nie mam szans z racji życia w kotlinie górskiej (cały horyzont pokryty górami). Ale fakt, że w górach fizycznie bliżej do samolotów. Niedawno będąc na szczycie Babiej Góry (babko ;-) ) zobaczyłem 737 LOTu, który śmignął tak nisko, że liczba widocznych detali była większa niż włosów na mojej głowie (choć to chyba akurat chybione porównanie w moim przypadku)... . No i smog pozostaje poniżej.
Przepraszam za lekki OT.
Awatar użytkownika
Darek Rz
Posty: 917
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:02
Lokalizacja: Dąbrowica k.Lublina

Witam

Hehe więc wstawanie do dziecka skoro świt powinien mieć opanowane- ja też wiem cos o tym bo mam 2 letnią córeczkę :lol: :lol: :lol: A jeśli chodzi o maszynę z foto to wygląda że sie zgadza (Novair ) .Pamiętam że kiedyś chyba z rok temu też go widziałem na tym korytku (podobnie zresztą lecącego )

pozdro D.RZ
Kronos BP 26x70 , Garrett 30x100 ,Nikon Sportstar 8x25 EX
Awatar użytkownika
eltoro3
Posty: 117
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:07
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Darek Rz napisał:
Darek Rx pisze:Witam

Ja chodzę spać o 23 i wstaje o 3.45 :lol: . Dzięki temu w ciągu dnia mam "kryzys" około 16 stej :lol: . Jednak ja uwielbiam te poranne obserwacje między innymi ze względu na ten poranny klimat i możliwość zrobienia niezłych fotek . Szkoda że nie mogę od dłuższego czasu namowić do porannych obserwacji Eltoro (ty śpiochu)bo mógł by zrobić doskonałe fotki bijące na głowę te które robi w ciągu dnia -choć te są doskonałe to myśle że poranne mogą być jeszcze lepsze . Widzę to w trakcie obserwacji -samoloty są świetnie oświetlone i ostre jak brzytwa a atmosfera stabilna bez pływajacego gorącego powietrza .
Już raz wstałem o 5:30 i wcale mnie nic nie zaszokowało. Większość samolotów porannych z UL980 potem wraca i wtedy mam idealne warunki do fotografowania ich. Rano niestety UL980 jest u mnie kompletnie pod słońce i ze zdjęć nici :-( Dopiero ok 6-tej można się pokusić o jakieś zdjęcia, ale wtedy nic ciekawego nie leci co bym chciał uwiecznić na zdjęciach ;-)
U Ciebie Darku jest chyba na odwrót.
Awatar użytkownika
eltoro3
Posty: 117
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:07
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Darek Rz pisze:Witam

Hehe więc wstawanie do dziecka skoro świt powinien mieć opanowane- ja też wiem cos o tym bo mam 2 letnią córeczkę :lol: :lol: :lol:

pozdro D.RZ

U mnie dziecko śpi do 9-tej. I nie wiem co to ranne wstawanie do dziecka :-D
Awatar użytkownika
FL350
Posty: 257
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:30
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Darek Rz pisze: fotka z wczorajszego popołudnia z UL999
Obrazek
Czyżby Kras RA-96014?
tom634
Posty: 106
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:52

Witam,
wczorajszy wieczorny Malev Hungarian na B737:
Obrazek
Nie latał po drodze, tylko bezpośrednio na KRT, albo nawet na KOSEL, na północ.
P.S. Dla porównania, wcześniejszy Malev- http://img425.imageshack.us/img425/1092/a3207yb.jpg
Awatar użytkownika
Hubba
Posty: 1
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:29

FL350 pisze:
Darek Rz pisze: fotka z wczorajszego popołudnia z UL999
Obrazek
Czyżby Kras RA-96014?
Widziałem go! Miałem prawie dokładnie nad głową, ale nie rozpoznałem, ani typu, ani linii. Wypatrywać go za tydzień czy to lot czarterowy?
AceKarol
Posty: 320
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:57
Lokalizacja: Częstochowa

12:36 // A330 // Emirates // UL981 !! W

ACARS mode: O Aircraft reg: A6-EKX [Airbus A330-243]
Message label: Q0 Block id: 3 Msg no: S38A
Flight id: EK0059 [] DXB-HAM []
----------------------------------------------------------[ 20/07/2006 12:47 ]-
First contact with this aircraft

Wielkie dzięki Eltoro !!
Jetphotos | MTO + 350D
Awatar użytkownika
Henry
Posty: 684
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:19
Lokalizacja: Dębno

Witam

Zdjęcie z wczoraj.Dziwna zamiana jeśli dobrze widzę to A330 .Jak do tej pory to połączenie obsługiwał 747
20.11-->E UN858 CA A330
Obrazek

I dzisiejsze
11.00-->E :?: DB737
Obrazek

11.20-->E BA :?:
Obrazek

Pozdro
Pozdrawiam
-------------------------------------------
D80+MTO
PawelB
Posty: 681
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:58
Lokalizacja: Bełżyce

Witam

Ten Kras Air leciał chyba z Salzburga do DME ?
p.s dopiero koło 13 ruch się poprawił na niebie :-D

Pozdrawiam Paweł
lornetka, notes, obserwacja - wspomnienia to jest to !
ODPOWIEDZ