Ławica i okolice

Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

21-letni MDek SwiftAir'u, który przez jakiś czas wykonywał czarterowe loty dla ELO

Obrazek

pozdro
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Na Ławicy wieje nudą (poza oczywiście niedawną wizytą A332 Voyager, którego nie miałem przyjemności sfocić ;-) ), więc wybrałem się na wycieczkę do "sąsiadów zza miedzy", czyli na miejscówkę pod progiem pasa 11 w Krzesinach. Efekty poniżej:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

pozdro,
Paweł :-)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

A teraz coś dla fanów śmiglaków. W okolicach połowy sierpnia, w Przylepie odbył się Polish Open Helicopter Cup 2014, czyli mówiąc krótko zawody w śmigłowcowym lataniu precyzyjnym, na orientację itp itp. Bardzo fajna impreza, sporo latadeł z kilku europejskich krajów. Niestety nie mogłem osobiście tych zawodów obserwować, bo byłem w Poznaniu.
Na szczęście na miejscu był mój Tata, który przez kilka dni jeździł na EPZP i popełnił poniższe zdjęcia (i wiele więcej), i za którego zgodą mogłem je wrzucić na JP pod swoim nazwiskiem (choć w sumie nazwisko to jest samo ;-) )

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Oczywiście zdjęć mam dużo więcej, jak się ze wszystkim ogarnę, to pokażę resztę :-)

I przepraszam za post pod postem, ale nie chciałem mieszać w jednym poście dwóch imprez.

Pozdro,
Pawel
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Nadrabiania zaległości ciąg dalszy. Tym razem wypad na Krzesiny, gdzie 6ego września zorganizowano święto 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, połączonego z obchodami 60-lecia obecności Polskich Skrzydeł na Krzesinach. Wejście na teren bazy wiązało się z posiadaniem zaproszenia (którego niestety nie miałem), wybrałem się więc pod próg pasa 11... i nie żałowałem ;-).

Najpierw były F16...
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

...Potem An2 z Przylepu pokazywał jak gasi się pożar z powietrza (niestety samego gaszenia "zza płota" ustrzelić się nie dało)...
Obrazek

... Następnie Biało-czerwone Iskry...
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

...I gwiazda dnia. MiG29 dał taki pokaz, że nawet kontrolerzy z Krzesin mówili, że było pięknie, i, że oni poproszą jeszcze raz.
Obrazek Obrazek

Oczywiście to nie wszystko, reszta zdjęć, "niegaleryjnych" wkrótce.

Pozdro,
Paweł
Awatar użytkownika
vader
Administrator
Posty: 2861
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 11:33
Obserwuję: niebo :)
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Ciekawa sprawa ten Polish Open Helicopter Cup 2014. Fajne są tego typu imprezy, dużo się dzieje :-)
N 10" 'Simon II' + SCT 5", EOS 70D, 12x50, 8.5x32, 2x53
Uniden UBC125XLT, PlanePlotter: mo i vo
Obrazek
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

W przyszłym roku w Przylepie ma odbyć taka sama imoreza, tylko w randze... Mistrzostw Świata! Więcej załóg, więcej maszyn, będzie się działo :-)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Tym razem gość specjalny na Ławicy. Lądowanie 10 minut po zachodzie słońca, 1/60s "z łapy", ale jakoś się udało :-)

Obrazek

pozdro,
Paweł
Awatar użytkownika
RafalBel
Donator
Posty: 1298
Rejestracja: 12 października 2010, 20:27
Obserwuję: L980, M860,L999, BABKO/MEBAN-BIGLU, TOSPO-BABKO, GOTIX-ROE,
Lokalizacja: Warszawa/Bełżyce

No pieknie, pieknie :mrgreen:

Obrazek

Obrazek
Canon EOS 7D Mark II / EOS 7D+Synta 8" + Powermate TeleVue 2x + Tamron 150-600 VC USD G2 + Canon 70-300 IS II USM
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Daaawno nic tu nie wrzucałem. A to dlatego, że nic się na Ławicy ciekawego nie pojawiało, a jak już się pojawiało, to zgodnie ze spotterskim prawem Murphyego byłem zupełnie gdzieś indziej ;-)
Tym razem, z zupełnie nieznanych mi przyczyn, w POZ po raz pierwszy wylądował samolot linii El-Al. Co prawda tylko 737, ale zawsze to jakaś miła odmiana.

Obrazek

Pozdro :-)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Czołem,

3 zdjęcia z Ławicy:

Na początek coś dla fanów bizjetów:
Obrazek

Lufa w "ostatnim" świetle zachodzącego Słońca:
Obrazek

I podmianka w locie Germanwings relacji DUS-POZ. Zamiast CRJ-900 przyleciał A319. Jak się okazało te zupełnie zwykłe zdjęcie załapało się do Top 4 24h na Jetphotos (a nawet było trzecie) :-)
Obrazek

Pozdro,
Paweł
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Dla fanów bizjetów, tym razem z Babimostu:

Obrazek

pozdro :-)
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Dziś na Ławicy...

Obrazek Obrazek

pozdro :-)
ODPOWIEDZ