Samoloty na wysokościach przelotowych - STYCZEŃ 2010

To jest to!
smialus
Posty: 510
Rejestracja: 31 maja 2008, 10:26
Lokalizacja: Pyrzyce

Witam!!

Jeszcze jedna odsłona z wtorku:

15:04 SUDOL -> B744 Cathay Pacific CPA252 [B-HUJ]

Obrazek

Pozdrawiam i błękitu.
1000
Pozdrawiam Dawid.
stesla
Posty: 305
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:56
Lokalizacja: Jasło

michalw pisze:To forum nie po to powstało.
Ten temat jednak jest do informowania co się udało zobaczyć, na przelocie nad krajem. Czy to są fotki, czy nie, nie ważne. Chodzi o dzielenie się informacją, że taki a taki przewoźnik, na takim a takim samolocie wykonywał lot nad Polską. A że głównie są tutaj zdjęcia, nie oznacza to, że taka była inicjatywa.

Forum służy również do pomagania innym mającym chęć "wkręcić się" w spotting, a także do informowania w zmianach rozkładów itp....

Skąd więc takie wnioski, że jedynie do "chwalenia się fotkami"?
Fotki na tym forum są jak najbardziej pomocne (zwłaszcze te sprzed 2005 roku), ale jeśli wyskakują one jak z kombajnu: Malaysia, Singapore, Lufthansa, itd... to trochę za mało. Co ciekawe, często przed taką Malaysią leci jakiś rodzynek, który zostawia pozycję, ale na forum o nim nie ma żadnego info. Pojawia się jedynie fotka MH B777-200ER, bo ta maszyna jest większa.

Większość z nas śledzi radar i czy informuje o ciekawych przelotach?
Absolutnie nie!!!

Gdyby np. nie info od Gryniego, to czy np. o przelocie UA na 744 po UL984 ktoś by nas poinformował? A czy wiadomo, że ta maszyna wracała potem po UL984 (DIBED-LUXAR-PADKA)?
Przypuszczam, że nie!!!

Kogo to może obchodzić. Gdyby jej fotka pojawiła się wespół np. z SQ25, to byłoby już coś.

Pozdrawiam!
bartek15
Posty: 308
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:32
Lokalizacja: Jasło

Vader pisze:
bartek15 pisze: Na 99,9% lot Ramstein(RMS)-Biszkek(FRU) w Kyrgyzstanie. Wracał przed północą tego samego dnia jako UA9975, siadał w RMS.
Z ciekawości patrzyłem na radarze, gdzie leci. Minął FRA i kierował się na HHN, gdzie w tamtych okolicach zniknął z radaru. Przez chwile myślałem, że właśnie będzie lądował w RMS, ale leciał w innym kierunku. Choć nie twierdzę, że się nie mylę.

Pozdrawiam

Trzymałem go na niemieckim radarze, na wysokości Moguncji(Mainz) skręcił ostro na S w kierunku Keiserlautem i później kierował się na SE na Ramstein.
JasÂło UL984 UL986 UM857 UP746 PADKA-TEPNA i inne skróty
Awatar użytkownika
vader
Administrator
Posty: 2859
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 11:33
Obserwuję: niebo :)
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

bartek15 pisze: Trzymałem go na niemieckim radarze, na wysokości Moguncji(Mainz) skręcił ostro na S w kierunku Keiserlautem i później kierował się na SE na Ramstein.
Dzięki za wyjaśnienie :-)
stesla pisze:Fotki na tym forum są jak najbardziej pomocne, ale jeśli wyskakują one jak z kombajnu: Malaysia, Singapore, Lufthansa, itd... to trochę za mało. Co ciekawe, często przed taką Malaysią leci jakiś rodzynek, który zostawia pozycję, ale na forum o nim nie ma żadnego info. Pojawia się jedynie fotka MH B777-200ER, bo ta maszyna jest większa.

Większość z nas śledzi radar i czy informuje o ciekawych przelotach?
Absolutnie nie!!!

Gdyby np. nie info od Gryniego, to czy np. o przelocie UA na 744 po UL984 ktoś by nas poinformował? A czy wiadomo, że ta maszyna wracała potem po UL984 (DIBED-LUXAR-PADKA).

Pozdrawiam!
Gryni napisał, o tym. Ale skąd od razu wniosek, że gdyby nie on to nikt by o tym nie napisał? Jedna informacja wystarczy, po co każdy miałby ją powielać.

Owszem, informowałem z barpitem o powrotnym locie w shoutboxie, ba nawet śledziliśmy go aż zniknął z radaru w okolicach HHN/FRA. Jeśli mam pisać o każdej niespodziance w postach, to się da zrobić (oczywiście o ile, takową zauważę) :-) Szanuję Cię Stesla, jako człowieka i jako faceta, który ma sporą wiedzę na ten temat. Aczkolwiek, czasem mam wrażenie, że zbyt emocjonalnie podchodzisz do tematu. Nie myśl, że chce Cię atakować, tym postem. Po prostu szanujmy to, że ktoś robi zdjęcia, nawet jeśli to ciągle ten sam MAS, SIA czy DLH, a sam uzupełniaj nasze forum informacjami o niespodziankach, dziwnych przelotach, tak jak to do tej pory robiłeś :-)

Fakt, faktem mało osób wrzuca bizjety, czy inne mniejsze maszynki. Może właśnie, większość myśli, że małe to brzydkie, nic nie warte etc. Sam fakt, że ich nie widać na radarze, robi swoje. Mamy wiele za i przeciw...

Okres niepogody nam dokucza, spokojnie to przeczekajmy. Dzień coraz dłuższy, powinno być coraz więcej błękitu. Może jutro trafimy na jakąś perełkę? Traktujmy to jako hobby, a nie kolejne wyzwanie w życiu, żeby komuś przygrzać, zrobić lepsze zdjęcie. Róbmy to co robimy najlepiej w tym "sporcie". Pomagajmy sobie nawzajem, wymieniajmy swoje doświadczenia, dzielmy się informacjami, ulepszajmy kunszt fotografii lotniczej, róbmy zdjęcia (lepsze/gorsze). Oczywiście nie zapomnijmy, żeby trzymać jakiś poziom. Twórzmy RNAV rodzinę ;-)

pozdrawiam serdecznie,
Mateusz
N 10" 'Simon II' + SCT 5", EOS 70D, 12x50, 8.5x32, 2x53
Uniden UBC125XLT, PlanePlotter: mo i vo
Obrazek
Awatar użytkownika
Rasog
Posty: 807
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:59
Lokalizacja: Dębica

Witam,

Wypowiedź Sławka miala podłoże czysto analityczne.
A jak wiadomo każdej analizie towarzyszą zarówno emocje jak i ciekawość.
Nad Polska przelatują często i systematycznie arcy ciekawe maszyny, małe i niepozorne które dla osób prowadzących zestawienia,( a wierzcie mi ktoś z tego forum właśnie tworzy takie DZIEŁO) są bezcenne,

Kiepska fotka rodzynka warta jest 10 pięknych fotek maszyn często goszczących na naszym niebie, chyba się ze mną zgodzicie?
Prosimy więc o informacje nt. zauważonych przez Was ciekawych maszyn w postacie posta, informacji w shotboxie, a nawet rzutu ekranu z radarku.`

Od siebie poproszę tylko o podpisywanie w miarę możliwości daty, godziny, kierunku sfotografowanej maszyny.
A wtedy chyba nasze forum nie przybierze znamion galeryjki lotniczej, tylko będzie trzymało odpowiedni poziom merytoryczny.
Proponuję zamknąć temat i zacząć się modlić o piękną pogodę.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Paweł W.
Awatar użytkownika
barpit
Donator
Posty: 289
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 09:53
Lokalizacja: Łańcut

Witam
Ode mnie coś z 26.01

CSA917, KBP-PRG, OK-LEG, G1530, OSMAT-PADKA
Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam, P.
K-5IIs,10', TeleVue x2
791-791-282
adiadi
Posty: 3
Rejestracja: 27 września 2009, 11:58
Lokalizacja: jastrzebie zdroj

witam
nie wiem czy to czesty widok na naszym niebie ale własnie od SOPAV w kierunku E leci RCH 847 na B744
Ide go wyłapac miedzy chmurkami :)
smialus
Posty: 510
Rejestracja: 31 maja 2008, 10:26
Lokalizacja: Pyrzyce

Witam!!
Ostatni dzień miesiąca okazał się łaskawy w pogodę, ale ruch niestety drętwy. Lecz bez miłej niespodzianki się nie obyło :mrgreen: .

11:59 PESEL -> KTC B762 Cargojet jako LOT7912

Obrazek

12:15 SUDOL -> BOKSU A319 Brussels

Obrazek

Pozdrawiam!!!
1000
Pozdrawiam Dawid.
Awatar użytkownika
Henry
Posty: 684
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:19
Lokalizacja: Dębno

Hey
Pierwszy w tym roku forumowy :)
15.04-->E BOKSU OM136 A310 TXL-SVO-ULN
Obrazek

Hoho Smialus aleś "dokumentacyjnie" trzepnął Cargojeta. :mrgreen: Piękna forma się szykuje na ten rok :mrgreen: , oby tylko ruch nie był tak drewniany jak dziś
Pozdrawiam
-------------------------------------------
D80+MTO
Awatar użytkownika
Rasog
Posty: 807
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:59
Lokalizacja: Dębica

adiadi pisze:witam
nie wiem czy to czesty widok na naszym niebie ale własnie od SOPAV w kierunku E leci RCH 847 na B744
Ide go wyłapac miedzy chmurkami :)
Nie zdziwię się, jak jutro będzie wracał z Biszkeku do Rammstein około 7-9 rano po UL984.
Szkoda że nad chmurami.

Pozdrowienia
marecki
Posty: 504
Rejestracja: 28 listopada 2007, 20:22
Lokalizacja: EPLU/Lubin

Właśnie teraz ,wspomniany przez Rasoga RCH847 reg.N117UA wlatuje ,przez DIBED na FL400.
Pozdrawiam,Marek.
MAK102+K10D
UL867,UT708,UT710,UN869,UN871,UP733,KENIN-GOVEN
---------------------------
Awatar użytkownika
PM
Donator
Posty: 977
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: PO/ZG

Witam,

Kilka fotek z wczorajszego baaardzo owocnego dnia. Jak już wczoraj napisałem w shoutboxie, w okolicy pojawiło się około 40 maszyn, w tym mniej więcej 10x 747, A388, około 10 777, A345, A332, sporo "maluchów", no i dwa niecodziennie ptaszki, które są na zdjęciach poniżej :)

11:52, SQ323, B772 [9V-SVE], GOVEN->E, AMS-SIN
Obrazek

12:35, EK59, B773 [A6-EBI], UT710->NW, DXB-HAM
Obrazek


12:50, KL871, B744 [PH-BFH], GOVEN-> AMS-DEL (na piopawlu melodwał się jako PH-BFG, ale ostatnia litera rega, choć mało wyraźna, wygląda jak H)
Obrazek

13:20, AB7161, A332 [D-ALPE], USTIL(?)->GOVEN, BKK-TXL
Obrazek

15:38, MAS4, B744 [9M-MPN], USTIL->GOVEN, KUL-LHR
Obrazek

Dwie "niespodziewane niespodzianki"

16:14, AirBerlin[xx], Dash 8, GOVEN->E
Obrazek

I wreszcie upolowany Rusłan :D

16:19, ADB, AN124 [UR-82073], E->pomiędzy SUI/GOVEN
Obrazek
Obrazek

A na "do widzenia" pojawiła się jeszcze Chinka

16:33, CAO, B744F [B-2476], tutaj jeszcze na UL735/UL979
Obrazek

a chwilę później ostro odbiła na GOVEN
Obrazek


Oby luty obfitował w podobne dni

Pozdrawiam,
Paweł :)
ODPOWIEDZ