SPOTKANIE FORUMOWICZÓW RNAVSPOTTERS.PL A.D. 2010

Forum o sprawach nie zawsze związanych z lotnictwem.
Awatar użytkownika
boryfik
Donator
Posty: 160
Rejestracja: 15 lipca 2009, 22:12
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz

Witam Szanowne Panie i Szanownych Panów!

Sezon wakacyjny już w pełni, dzień niestety coraz krótszy :-( , pora więc pomyśleć o wspólnym spotkaniu użytkowników naszego forum. Wzorem lat poprzednich, a przynajmniej ostatniego roku byłoby całkiem sympatycznie spotkać się wspólnie w większym gronie na jakimś "małym" spottingu. Dla niektórych (np. dla mnie) byłoby to pierwsze spotkanie, dla niektórych któreś już z kolei, niemniej jednak każda taka zrealizowana inicjatywa to nowe znajomości, wymiana doświadczeń, możliwość zobaczenia sprzętu do obserwacji czy fotografii jakim dysponują koledzy, posłuchanie spotterskich opowieści, a przede wszystkim mile spędzony czas wśród osób, które posiadają wspólną pasję.
Stąd też chciałbym prosić wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w takim spotkaniu o czynne włączenie się do dyskusji na temat miejsca, czasu i warunków spotkania, o czym za chwilę. Niestety nie da się ustalić takiego miejsca i czasu spotkania, które odpowiadałyby wszystkim, dlatego też moglibyśmy spróbować dojść do jakiegoś konsensusu i "demokratycznie większością głosów" coś wybrać.

Na początek: MIEJSCE SPOTKANIA - kwestia baardzo otwarta, ponieważ nasi forumowicze są na terenie całej Polski. Mogą to być np. okolice DIBED, LDZ, BABKO, SUI, BOKSU, LUXAR albo miejsce niezwiązane z lotnictwem - musimy coś wybrać - (ankieta, jakieś inne głosowanie - niestety, ktoś zawsze będzie miał daleko :-/ )

Sprawa druga: DATA SPOTKANIA - i tu troszkę się komplikuje - po pierwsze kiedy (lipiec, sierpień, wrzesień...) a po drugie, czy wybierać dzień mając na uwadze dobrą pogodę, czy spotykać się bez względu na panującą aurę???
Zdaję sobie sprawę, że każdy ma jakieś plany, obowiązki, itp., gdzie spotkanie forumowe będzie kolejnym wydarzeniem, na które trzeba wygospodarować czas, a przełożenie go na inny termin (np. ze względu na zachmurzenie) sprawi, że część osób, nie będzie mogła się kiedyś tam poźniej pojawić. Rozwiązaniem tego problemu byłaby decyzja o spotkaniu się bez względu na pogodę w określony wcześniej dzień, żeby każdy miał szansę tak poustawiać swoje zajęcia, by znaleźć bez zbytecznej "gimnastyki" czas na spotkanie. Oczywiście zła pogoda pozbawiłaby nas możliwości poobserwowania nieba, ale zawsze można spróbować usadowić się w przygodnie napotkanym "lokalu" i przy kawie i ciastku ;-) powymieniać poglądy...
Można też oczywiście wybrać opcję spotkania w piękny słoneczny dzień, a wtedy dwa dni wcześniej obserwując prognozy pogody padnie hasło "spotkanie" i kto da radę to się pojawi.

To tyle ode mnie, mam nadzieję, że nie namieszałem zbytnio :-P . Bardzo proszę wszystkich zainteresowanych o dorzucenie swoich kilku groszy do dyskusji, czekamy na propozycje miejsca spotkania, czasu i wszelakie uwagi związane ze sprawą spotkania

Pozdrawiam :-D
TPL 20x80, Celestron 15x70, UBC125XLT
Awatar użytkownika
michal75
Posty: 203
Rejestracja: 14 maja 2009, 06:50

Witaj,

będąc ostatnio na spotkaniu z Grynim, właśnie wspominaliśmy zeszłoroczne spotkanie w Wiśniczu i na wzór tamtego chcieliśmy spotkać się i w tym roku. Moja propozycja padła na okolice Krakowa, dzień- według mnie najlepszy jest chyba weekend, pomimo wakacji niektórzy jeszcze pracują, np. najbliższy weekend- 17-18. lipiec

pozdr.
Michał
Awatar użytkownika
boryfik
Donator
Posty: 160
Rejestracja: 15 lipca 2009, 22:12
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz

Witajcie, weekend rzeczywiście jest najlepszą porą, sobota czy niedziela, kwestia dogadania, a ostatnie spotkanie nie było niestety w Wiśniczu ale w Wojniczu ;-) .

A tak na marginesie to zapraszam do Wiśnicza: UL984 i MAKOV-LENOV w zenicie, UN133 w zasięgu wzroku, MEBAN-TOSPO, UL986, a jak pogoda nie dopisze to można zamek zwiedzić
Obrazek
jest gdzie posiedzieć i podebatować - dojazd też nie najgorszy...do przemyślenia ;-)
Pozdrawiam
TPL 20x80, Celestron 15x70, UBC125XLT
Awatar użytkownika
michal75
Posty: 203
Rejestracja: 14 maja 2009, 06:50

Boryfik racja Wojnicz, literówka, zresztą byłem tam ;-)
http://forum.rnavspotters.pl/viewtopic. ... icz#p31509

pozdr.
Michał
Awatar użytkownika
boryfik
Donator
Posty: 160
Rejestracja: 15 lipca 2009, 22:12
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz

Michał75, masz jakieś konkretne propozycje jeśli chodzi o okolice Krakowa o których pisałeś wczoraj??
TPL 20x80, Celestron 15x70, UBC125XLT
Awatar użytkownika
michal75
Posty: 203
Rejestracja: 14 maja 2009, 06:50

konkretów brak,
bardziej bym polegał na Koleżankach i Kolegach z okolic KRK, jakaś miejscówka do spotkania, nie koniecznie spotingu, bardziej do spotkania się
Awatar użytkownika
boryfik
Donator
Posty: 160
Rejestracja: 15 lipca 2009, 22:12
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz

michal75 pisze:jakaś miejscówka do spotkania, nie koniecznie spotingu, bardziej do spotkania się
Podoba mi się to i popieram :-P
Koleżanki i Koledzy dołączcie się do dyskusji i zaproponujcie coś ;-)
TPL 20x80, Celestron 15x70, UBC125XLT
CARGO
Posty: 344
Rejestracja: 26 października 2008, 23:09
Lokalizacja: Proszówki

Koleżanki i koledzy, mi pomysł spotkania bardzo się podoba, zwłaszcza że byłem na spotkaniu zeszłorocznym i dla mnie było świetnie. Czy to miałby być Wojnicz czy Wiśnicz a może jeszcze jakieś inne dogodne miejsce, to dla mnie obojętne - kwestia dogadania się.

Forumowicze piszcie proszę kto z Was mógłby się wybrać na takie spotkanie (17 lub 18 lipca) i jakie miejsce by Wam najbardziej odpowiadało.
Pozdrawiam DŚ
Awatar użytkownika
vader
Administrator
Posty: 2859
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 11:33
Obserwuję: niebo :)
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Ja wstępnie mógłbym być - aczkolwiek u mnie dojazd przy pomocy pkp, chyba, ze barpit by jechał. Co do miejsca, w sumie nie mam konkretów, grunt żeby było dobre światło. Więc może jak wspominał Michał okolice Krakowa, albo ADOKI/LUXAR
N 10" 'Simon II' + SCT 5", EOS 70D, 12x50, 8.5x32, 2x53
Uniden UBC125XLT, PlanePlotter: mo i vo
Obrazek
Awatar użytkownika
Kyfrun
Posty: 262
Rejestracja: 24 grudnia 2007, 14:37
Lokalizacja: Bochnia

Ja także bardzo chętnie się pojawię ;-)
Awatar użytkownika
Gryni
Posty: 1110
Rejestracja: 07 lutego 2007, 00:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała EPBA

Jeżeli chodzi o podany termin, jestem do dyspozycji. Pozostaje tylko wybór miejsca. Dla mnie optymalne byłyby okolice Krakowa.
ZRT460/457M
Awatar użytkownika
jkb
Posty: 217
Rejestracja: 04 września 2009, 21:42
Lokalizacja: Koluszki

Super pomysł ! Kolejny raz polece sobie do KRK :mrgreen:. A nie dałoby się jakoś w sierpniu :oops: ?
Canon EOS 7D + 100-400mm F/4.5-5.6 L IS USM
ODPOWIEDZ